FOERSTER ČESKÁ REPUBLIKA
change country
Change Country

Vývoj průmyslových zkušebních metod

1937 objevuje Friedrich Förster během zkoumání magnetických vlastností kovů vliv geomagnetického pole na zkušební cívku zkušebního zařízení. Začíná s vývojem nejcitlivějších přístrojů pro měření magnetických polí.

1948 zakládá vizionář vlastní firmu a hledá možnosti pro přenesení svých výsledků z vědecké práce v ústavu Kaiser-Wilhelm-Institut do praxe.

Jeho cíl: Vývoj průmyslových zařízení.

50-tých letech je vypracována vědecká základna elektromagnetických zkušebních metod. Dr. Friedrich Förster za to v roce 1957 získává Cenu Victora de Foresta. Roku 1959 zveřejňuje tuto metodu Robert C. McMaster / USA ve standardním díle nedestruktivních zkušebních metod.

1963 je zabudováno první zařízení pro měření magnetického pole od firmy FOERSTER do satelitu. Mariner II s jeho pomocí zkoumá mimo jiné magnetické pole Venuše. Později v početných projektech následují další měřicí zařízení pro astronautiku, např. pro přesné vyrovnání rentgenového satelitu ROSAT. Jedna sonda firmy FOERSTER je dokonce na Měsíci. Profesor Friedrich Förster dostal za svou práci roku 1992 nejvyšší vyznamenání NASA.

Ven do světa

Martin Förster dále rozšiřoval úspěch rodinné firmy. Včas rozpoznal šance globalizace a prostřednictvím založení dceřiných společností se postaral o přítomnost na celém světě.

Již několik let vede firmu ve třetí generaci diplomovaný obchodník Felix Förster.