Archeologická aplikace

Archeologie

Archeologie využívá geomagnetiku k prozkoumávání půdy s pomocí vysoce citlivých Fluxgate magnetometrů (sond Förster). Sondy měří vliv různých materiálů skrytých v půdě na zemské magnetické pole. Tato data jsou následně softwarem vyhodnocena a činí tak skryté stopy znovu viditelnými. FOERSTER nabízí následující přístroje pro archeologické výzkumy:


FEREX DLG a DLG KARTO:
FEREX DLG nebo DLG KARTO je detektor železa s nejvyšší citlivostí a umožňuje navíc mimo jiné georeferencování a navigaci.

Držák sond FEREX: Systémy vícenásobných držáků sond byly vyvinuty pro velkoplošný průzkum a lze je buď nosit nebo vybavit sadou kol.

FEREX PNC: FEREX PNC je magnetometrická síť pro velkoplošný průzkum na souši i pod vodou. Kontrolér sítě sond FEREX PNC umožňuje složení sítě s až 16 tyčovými sondami FEREX CON 650.

FOERSTER MULTICAT: Pro velkoplošný průzkum je vhodný robustní terénní vícesondový přívěs MULTICAT. Ten umožňuje plošné pokrytí až 2 hektary za hodinu. Sběr a vyhodnocování dat probíhá pomocí výkonného softwaru DATAMONITOR 3.

DATA2LINE BASIC a GEO: K vyhodnocování dat je k dispozici základní software DATA2LINE, který lze rozšířit přídavným modulem GEO. Ten disponuje dodatečnými geofyzikálními filtry.