Drát (profilový)

Drát (profilový)

Profilový drát se vyrábí v mnoha různých profilech, např. jako plochý drát, pravoúhlý a lichoběžníkový profil, vejcovitý drát, půlkruhové a čtyřhranné profily a také profily specificky přizpůsobené zákazníkovým požadavkům. Tyto dráty nalézají uplatnění v mnoha oblastech, například na výrobu zipů, pružin podvozku nebo ventilových pružin. Stoupá také poptávka po drátu ve tvaru Z, který se mj. používá na podmořské kabely.
FOERSTER proto nabízí velký výběr tvarově přizpůsobených nebo speciálně vyhotovených cívek na kontrolu povrchových vad:

DEFECTOMAT:
Produktová řada DEFECTOMAT přesně zkouší bodové a příčné vady v materiálu u profilového drátu.

DEFECTOMAT Snímací průchozí cívka: Na zkoušení profilových drátů jsou dostupné nejrůznější a tvarově přizpůsobené snímací průchozí cívky DEFECTOMAT. Samozřejmě lze vyvinout i individuální řešení podle potřeb zákazníka. Na drát ve tvaru Z a na plochý drát nabízíme navíc speciálně segmentovaný snímač s plovoucí cívkou, který automaticky vyrovnává pohyby drátu a pomocí 6 snímačů zkouší kritická místa.

CIRCOGRAPH: S pomocí zkušebních přístrojů CIRCOGRAPH lze spolehlivě rozpoznat podélné vady na povrchu materiálu. Přitom snímají rotující sondy povrch zkoušeného materiálu bezdotykově prostřednictvím metody vířivých proudů.