Hliníkový drát

Hliníkový drát

Hliníkový drát se vyznačuje svou nízkou hustotou oproti drátům z jiných kovů. To umožňuje snížení hmotnosti cívky a s tím zároveň i efektivní zrychlení pohybujících se součástí. Použitím hliníkového drátu se např. zřetelně zlepší kvalita zvuku u reproduktorů. Další uplatnění nachází hliníkový drát mj. u otočných cívek ve sluchátkách nebo v indukčních varných deskách.
Zkušebními přístroji FOERSTER lze hliníkový drát nedestruktivní metodou vířivých proudů spolehlivě zkontrolovat, zda nevykazuje trhliny a vměstky:

DEFECTOMAT: Produktová řada DEFECTOMAT kontroluje bodové a příčné vady na povrchu hliníkového drátu. S pomocí volitelného kanálu Ferromat lze navíc detekovat i FE vměstky.

DEFECTOMINI a cívka pro tenký drát: Pro obzvlášť tenké dráty vyvinula firma FOERSTER snímače DEFECTOMINI a cívky pro tenký drát. Jimi lze zkoušet dokonce i dráty o průměru 0,1 mm.

CIRCOGRAPH: S pomocí zkušebních systémů CIRCOGRAPH mohou být spirálovým bezdotykovým snímáním povrchu metodou vířivých proudů spolehlivě rozpoznány podélné vady na i ve zkoušeném materiálu.