Trubka (profilová)

Trubka (profilová)

Bezešvé nebo svařované profilové trubky se čtvercovým, obdélníkovým nebo profilovaným průřezem nacházejí uplatnění v mnoha oblastech. Jsou používány jak pro stavbu lešení, tak i pro konstrukci vozidel nebo výrobu oken.
Přístroje FOERSTER zkoušejí trubky o nejrůznějších profilech s pomocí nedestruktivních technologií, zda nevykazují povrchové vady:

DEFECTOMAT: Ke kontrole bodových a příčně orientovaných vad vyvinula firma FOERSTER produktovou řadu DEFECTOMAT. Pomocí technologie vířivých proudů se spolehlivě zkouší i profilové trubky.

DEFECTOMAT Snímací průchozí cívka: Na zkoušení profilových trubek nabízíme různé, tvarově přizpůsobené snímací průchozí cívky DEFECTOMAT. Samozřejmě vyvíjíme i speciální řešení individuálně podle potřeb zákazníka, šitá na míru Vašim zkušebním úkolům. Navíc lze ke zkoušení kritických míst použít i různé sondy.

MAGNATEST D-HZP:
Zkušební systém MAGNATEST D-HZP se ideálně hodí ke kontrole záměny materiálu a kontrole tepelného zpracování hutních polotovarů. Systém používá magneto-induktivní metodu.

ROTOMAT/TRANSOMAT:
Zkušební systémy ROTOMAT a TRANSOMAT byly vyvinuty speciálně pro trubky s velkými průměry a kontrolují prostřednictvím metody rozptylových toků stejnosměrného pole vnitřní a vnější stranu trubky z hlediska povrchových vad.