Magnetické anomálie
Detekce magnetických anomálií v půdě, jako kovů nebo nevybuchlé munice, probíhá prostřednictvím aktivní elektromagnetické indukce (EMI) nebo prostřednictvím pasivních magnetometrů. Zatímco aktivní EMI se používá především pro objekty blízko povrchu, umožňují pasivní magnetometry hledání ve velké hloubce. Podle zkušební úlohy a oblasti použití je možné přístroje FOERSTER nosit nebo je vybavit sadou kol.
FEREX: Název FEREX znamená synonymum pro detektory železných kovů s nejvyšší citlivostí. Různé výbavy umožňují například georeferencování nebo navigaci. K průzkumu velkých ploch lze sondy FEREX namontovat na systémy vícenásobných držáků sond.
FEREX API pro vrty: Snímání ve vrtech je rozšířením detektoru FEREX. Tak lze při povrchových rušivých signálech bezpečně prověřit hlouběji ležící objekty.
DATA2LINE BASIC, GEO a UXO: DATA2LINE je rozsáhlý analytický software pro všechny detektory FEREX. Základní modul je rozšiřitelný, například modulem UXO, který umí vypočítat možnou hloubkovou polohu objektu.
FOERSTER MULTICAT: Speciálně pro velkoplošný průzkum byl vyvinut terénní vícesondový přívěs FOERSTER Multicat. S ním je možné plošné pokrytí až 2 hektary za hodinu. Sběr a vyhodnocování dat probíhá pomocí výkonného softwaru DATAMONITOR 3.
METEX: Výrobky přístrojové řady METEX se hodí zvláště k detekování hlouběji položených bomb a clusterové munice. Detektory jsou použitelné jak na souši, tak i v mělké vodě.
MINEX: Přístroj MINEX byl vyvinut speciálně pro bezpečné detekování takzvaných povrchových min s minimem kovu nebo „plastových“ min.